Obyvatelé evropských zemí si zvykli na užívání léků bez seriozní nezbytnosti. V tom jim aktivně napomáhají lékaři, kteří ve většině případů bezvýhradně věří v sílu medikamentů a neobracejí se k pomoci netradičních medicín. Bohužel je tomu tak, že v lékařských školách budoucí eskulapové nedostávají téměř žádné informace o této alternativní medicíně, která existuje ne století, ale celá tisíciletí.

Konečně, tradiční medicína dokáže mnohé. Nikdo o tom nepochybuje. Ale všichni příliš často, bez nutné příčiny, užíváme rozličné léky. A ne bez újmy: alergie, disbakterióza, všemožné vedlejší reakce, až téměř k anafylaktickému šoku. A kde jsou návykové léky a složité odvykání od nich?

Jsme zvyklí na to, že medikamenty působí na nějakou konkrétní situaci a jeví se jako záplata. Léky tak široce používané tradiční západní medicínou nepůsobí bezprostředně na příčinu onemocnění (leda s výjimkou antibakteriálních preparátů).

Příznakové uplatňování léků nevede k odstranění příčiny onemocnění, zabraňuje pouze další progresi choroby.

Progresivní lidstvo v poslední době hledá alternativní metody k ozdravení organismu. A konečně zde hlavní pozici zaujímají metody a prostředky používající medicínu východu, kde je středem Tradiční Čínská Medicína (TČM) a jejímž článkem je medicína Tibetská. To jsou hlavní zdroje.

Pětitisíciletá historie rozvíjející se TČM dokazuje účelnost jejího použití nejen občany Číny, ale i všemi obyvateli naší planety.

Tato účelnost byla potvrzena v posledních desetiletích, ve kterých Čína položila na stůl udivující biologicky aktivní doplňky, nemající žádné vedlejší účinky. Síla působení je srovnatelná s námi dobře známými léky.

Pro klasické, tradiční lékaře není lehké opravit své návyky a přejít do posuzování nemocí z pohledu východní medicíny a vyměnit západní, očividné postupy za nové. Proto je nutné roztopit led nedůvěry k netradičním, v našem pojetí východním medicínám.

Je třeba bezvýhradně přiznat fakt, že již velmi dávno existuje ještě jedna medicína – východní a v ní bezpečné biologicky aktivní přípravky. Ty harmonicky regulují funkce rozličných orgánů a všech systémů lidského organismu, nalaďují spoje mezi nimi, modelují spojení imunního systému a energetiky organizmu.

Specialisté firmy rozpracovali program integrace lidové medicíny do národních systémů ochrany zdraví. Jejím cílem je zachránit autenticitu a cílenost praxe, její efektivnost a zabezpečit bezpečnost takovéto teorie.