UPLATNĚNÍ KORDYCEPSU VE SPORTU

Kordyceps se se sprinterskou rychlostí dostal do světa sportu v roce 1993- 4.

Společnost Fohow byla jedním ze základních sponzorů olympiády v roce 2008 v Pekingu. Ne náhodou využívala Čínská republika preparáty Fohow při přípravě sportovců s cílem nejlepších sportovních výsledků.

SPECIALIZOVANÉ VÝZKUMNÉ A VÝROBNÍ BIOINŽENÝRSKÉ SDRUŽENÍ FOHOW

Produkce předkládaná vaší pozornosti je vyráběna v závodech firmy Fohow v Číně, které se specializují na pěstování, zpracování a výrobu z jedlých potravinářských hub, známých z dávných dob jako ozdravující a omlazující produkty výživy (kordyceps – housenice čínská, šitake, rejčši, leskorka a další).

Továrna se nachází v ekologicky čistém okrese, v ekonomické zóně „vysokých technologií“. Podnik využívá nejnovější technologie k získání svých patentově chráněných postupů při zpracování rostlinné suroviny.

Všechny používané houby mají unikátní složení, všechny části hub jsou bohaté na výživné, životu potřebné prvky a biologické komponenty, které mají jen rostliny rostoucí ve velkých výškách. Technologický postup výroby dovoluje nenarušit buněčnou strukturu materiálů a přitom narušit obal buňky. Efektivní vodní extrakce dovoluje sestavit preparát mnohokrát účinnější než všechny dosud známé analogické výrobky.

Vědecky rozpracovaná unikátní metoda výroby preparátů z kordycepsu dovoluje výrazně zvýšit schopnost organismu v přijímání (osvojení) výživných elementů.

Využití znalostí tradiční čínské medicíny a poznání současných poznatků farmakologie umožnilo specialistům firmy vytvořit formule vztahující se k potravinové terapii, kam patří jak kordyceps tak ostatní komponenty.

Patenty na receptury a technologie zpracování jsou předmětem státní ochrany. Kontrola kvality surovin, etapní a výsledná kontrola produkce je zabezpečena mimojiné vysoce kvalitním vybavením, pocházejícím převážně z Japonska.

Firma má certifikát GMP zaručující vysoký a stabilní standard úrovně výroby.

Síla a specifika tekutých forem produktů získaných z koncentrátů buněk vyšších hub, v první řadě kordycepsu, linchzhi a aromatické houby je především v tom, že jde o stoprocentně systémové preparáty. Systémové účinky těchto preparátů spočívají v rychlé regulaci činnosti všech systémů organismu na základě jejich unikátní formule.

Kromě toho přírodní síla kordycepsu a ostatních léčivých východních hub se mnohonásobně zesiluje unikátní recepturou a nikým dosud nepoužitou biotechnologií zhotovení preparátů na přírodním základu. Preparáty obsahující kordyceps – bioimunoenergoregulátory rychlého působení, přestože jde o potravinové doplňky, procházejí klinickými zkouškami. Obecné výsledky těchto klinik potvrzují velmi dobré výsledky při léčení rozličných chorob a byla potvrzena absolutní bezpečnost těchto produktů.

DRUHY PRODUKTŮ SE ODLIŠUJÍ:

1. Působením na očistu organismu

2. Regulací organismu (bio-imuno-regulace)

3. Výživným doplněním organismu

PREPARÁTY FOHOW SE POUŽÍVAJÍ PRO TYTO VLASTNOSTI:

Výživné tonikum (zvláště sportovci)

Profylaktický prostředek

Léčebný prostředek

Při medikamentózní léčbě jako doplněk zesilující klasickou léčbu

Při klasické léčbě jako doplněk zabraňující vedlejším reakcím

VAŠÍ POZORNOSTI JSOU PŘEDKLÁDÁNY UNIKÁTNÍ,

ROZMANITÉ PRODUKTY SPOLEČNOSTI FOHOW, OBSAHUJÍCÍ:

Důležité elementy podporující tvorbu tkání, fermentů a hormonů

Imunitu modelující polysacharidy

Koenzym Q10

(Důležitá výživná látka pro práci srdce, jater a imunitního systému. Dále významně pomáhá při onemocnění žaludku a dvanácterníku, zkracuje pooperační dobu a podílí se na regulaci energie organismu. Kromě toho způsobuje normalizaci arteriálního tlaku, zpomaluje proces stárnutí, neutralizuje histamin: astma, alergie, respirační nemoci…)

Beta-karoteny

(Ochránce před rakovinou, zánětlivými procesy, pomocník při srdečních onemocněních)

Vitamín E

(Nejsilnější pomocník při onkologii a onemocnění srdce)

Vitamíny skupiny B

(Podporují činnost jater a nervového systému)

Fosfolipidy

(Obnovují tkáně)

Nenahraditelné aminokyseliny a bílkoviny

(Materiál pro výstavbu organizmu)

Esenciální mastné kyseliny

(Důležitý element buňky a buněčných membrán

BIOLOGICKY ONCENTROVANÉ ELEMENTY

KALIUM

bílková syntézarytmus srdeční činnosti, energetika buňky

FOSFOR

fermenty, nukleové kyseliny, zabezpečuje dědičnou informaci

KALCIUM

základní prvek výstavby kostního skeletu, protizánětlivý prvek, účastník procesu buněčné obměny atd.

ŽELEZO

krvetvorba

SÍRA

krvetvorba, imunita, tvorba žluči, syntéza kolagenu

MĚĎ

krvetvorba, buněčné dýchání, růst a rozvoj organizmu, práce srdce, regulace úrovně cholesterolu, cukru a kyseliny močové

KOBALT

je ve složení vitamínů B 12, ve tvorbě hormonů

ZINEK

je ve složení více než 80 druhů fermentů, účastní se buněčného dýchání

BOR

je ve složení pohlavních hormonů, upevňuje kosti

MANGAN

práce mozku, slinivky

CHROM

normalizace cukru  v krvi, potence

SELEN

imunita, onkologické onemocnění

KŘEMÍK

rozvoj a udržování kostí a chrupavek, práce tepen v mozku

HOŘČÍK

práce srdce a srdečně cévního systému, podpora práce plic, mozku, nervů i míchy

ZAVEDENÍ PRODUKTŮ FOHOW Z VYŠŠÍCH HUB DO VÝŽIVY UMOŽŇUJE:

Podpořit práci srdce, jater a ledvin

Snížit úroveň cholesterolů

Vyvarovat se onemocněním parazitálním i virovým

Předejít rozvoji anémie, leukémie, tvorbě trombů

Zlepšit elastičnost tepen

Normalizovat práci mikroflóry ve střevním traktu, nosohltanu a kůže

Předcházet chronizaci zánětlivých onemocnění zažívacího traktu

Zabránit vzniku a případně výrazně snížit alergie

Ulehčit průběh onemocnění autoimunitních onemocnění a častost bronchiálních astmat

Odstranit, vyvést z těla některé těžké kovy, soli a radionuklidy

Zabránit vzniku některých onkologických onemocnění, pomáhat při vzniklém onemocnění

Zpomalit stárnutí

Odstranit chronickou únavu

Jinými slovy, z výše uvedeného vyplývá, že produkty Fohow z vyšších hub jsou jedinečnými pomocníky všech systémů organizmu a přispívají k jeho obecnému ozdravění.

Mnoho prvků zde působí ve velmi malých množstvích, které zabraňují předávkování organizmu a současně působí synergicky a tím úspěšně při obnově organizmu v intenzivním tréninku a při špičkových výkonech.

PRODUKTY FOHOW:

F–001 Elixír Phoenix (Fohow Oral Cordyceps Liquid)

Jde o lék i prostý BAD (biologicky aktivní doplněk) s vysokým obsahem kordycepsu s velmi úspěšným působením na činnost všech systémů organizmu. Nutí organizmus k samoregulaci a samočistění. Zaslouží si označení vynikajícího současného produktu a také je nazýván BADem čtvrtého pokolení. Efektivně očišťuje organizmus, zesiluje jeho imunitu proti běžným i málo běžným nemocem, usnadňuje adaptaci člověka na změny počasí, prostředí i nadmořských výšek. Má vynikající regenerační vlastnosti a to umožňuje vyšší tréninkové dávky a rychlejší obnovu sil po výkonu.

F-002 Elixír Sanbao (Sanbao Oral Liquid)

Vychází z F-001, ale má vyšší koncentraci a je obohacen o extrakt z vysokohorských mravenců (Polyrhachisvicina Roger). Doplňuje organismus potřebnými regeneračními prvky v zátěži. Má ještě lepší účinek na elasticitu tepen. Navíc má vynikající účinnost při léčení hepatitidy B, revmatu a diabetu.

F-003 Kapsle Linchzhi Phoenix (Ganoderma Lucidum Capsule)

Z prášku podhoubí Ganodermy čínské, výtrusů Linchzhi a prášku podhoubí Kordycepsu čínského. Zlepšuje zásobování velkého a malého mozku krví včetně lepšího prokysličení a zásobení mozku výživnými látkami. Regeneruje poškozené mozkové buňky, obnovuje spojení mezi nimi a zrychluje přenos informací. Velmi dobře působí při mozkových příhodách. Užívání těchto kapslí prokazatelně zlepšuje náladu, lépe snášíme stresovou situaci a zvyšuje chuť k práci. Preparát je vhodný pro lidi, kteří chtějí zlepšovat svou paměť, reakci, zlepšit schopnost učit se.

F-004 Čaj Lyuvey Phoenix (Six-flavor Tea)

Tento čaj je zhotoven na základě teorie o spojení léčení a potravinách. Základem je 3. letý čaj Puer a výtažky z kordycepsu a dalších čínských bylin. Zahání žízeň, zlepšuje pracovní výkon, snižuje obsah tuků, zlepšuje močení, vyvádí z organismu usazeniny a toxiny. Zlepšuje odolnost organizmu proti infekcím, krevní tlak, snižuje cholesterol.

BEZDOPINGOVÁ PODPORA ORGANISMU

V Číně, v Litvě i jiných zemích sportovci užívají tyto produkty v různých druzích sportu. Je důležité vědět, že tyto preparáty jsou absolutně bezpečné, několikrát již byly ověřovány jako prostředky bezdopingové podpory organizmu.

REZULTÁT:

Zakázané a dopingové prostředky nebyly nalezeny – kordycepsové produkty

tedy dopingem nejsou

Integrované rostlinné formule Fohow působí v celém organismu, zvyšují jeho dokonalost cestou systémových propojení. Umožňují samotnému organizmu najít cestu ozdravení a docílit optimální rovnováhy. Tyto integrující prostředky neléčí, ony dávají zdraví. Proto se mohou použít při jakémkoliv onemocnění, mají jednoduchou formu přijímání  a nemají nepříznivé vedlejší účinky. Užívání je jednoduché, i když pak působení v organizmu může být velmi složité. Například kordyceps má sedm různých druhů mechanismů působení v těle člověka. Všechny působí celostně na správně vyváženou činnost organizmu cestou systémového propojení jednotlivých orgánů.

TYTO FORMULE FOHOW TEDY NEJEN LÉČÍ

A PŮSOBÍ NA ROVNOVÁHU ORGANISMU, ALE TAKÉ:

Kordyceps působí na energetický metabolismus buňky. Energii člověk dostává z potravy a v buňkách se po strávení uchovává ve formě ATF (adenozitrifosfát). ATF – energetická valuta – organizmu, je potřebná v jakékoliv činnosti (procesu) v živé tkáni, jestliže tento proces potřebuje energii. Tak má ATF vliv na činnost svalové hmoty (stažení a povolení), převod nervových impulzů, výstavbu nových buněk, vyvedení odpadů z organizmu a na mnoho dalších činností těla. V organizmu člověka je pravidlo, že ne všechna energie jde do ATF z přijímané potravy a pak zpět do těla, ale je vždy menší. Můžeme to nazvat „ koeficientem užitečné účinnosti“, a ten je vždy nižší než 100 i u úplně zdravých lidí. U nemocných je ještě nižší a to v důsledku užívání chemických léků, které výrazně snižují efektivní syntézu AFT.

Jakmile je popsaný koeficient nízký, jde většina strávené potravy na prázdno a její energie nepřechází do těla. Kordyceps zabezpečuje mimo jiné systémové propojení v organizmu, jedno z nich je spojení mezi strávenou potravou a tvorbou ATF. Efektivnost syntézy ATF je tedy při užíváni kordycepsových preparátů Fohow vyšší, to znamená, že toto propojení se zesiluje. U nemocných lidí se tento koeficient užitečné činnosti zvyšuje a u zdravých lidí se přibližuje až k 100 a to s pomocí kordycepsu. Tvoří se nová energie ATF a to je doplňková energie navíc. Ta jde u nemocného člověka na léčení, na regeneraci buněk a tkání, na vyvádění toxinů z organismu, boj s mikroorganismy atd.

A U SPORTOVCE?

Energie navíc může jít na fyzickou zátěž. Výdej energie i množství zátěže může být vyšší. A konečně také obnova fyzických sil po tréninku je rychlejší, energie navíc jde na obnovu možných zranění. Jestliže sportovec rychleji regeneruje, může logicky více trénovat. Tak může v průběhu jednoho tréninku běžet dejme tomu dvakrát více. Prostředky Fohow nemohou ublížit, proto přebytek energie nemůže být na závadu.

K dopingu to nelze vztáhnout, protože sportovní výsledek poroste podmíněně ke kvalitě a množství tréninku. Není možné získat světových výsledku v poloze ležmo na kanapi a užívat kordycepsu (i když se jistě budete cítit mnohem, mnohem lépe). Ve sportu je výsledek především přímým důsledkem trénování. A kordyceps nám prostě pomáhá trénovat více a intenzivněji, neuhnat se a chránit si tak své zdraví.

Společná práce našich odborníků se specialisty ve sportovní medicíně nám umožnila připravit dávkování  produktů v závislosti na věku sportovce

věkF 001 Elixír PhoenixF 003 Kapsle Linchzi
7 – 8 let1,5 ml
9 – 10 let2,0 – 2,5 ml
11 – 12 let3,0 – 3,5 ml
13 – 14 let4,0 – 4,5 ml+0,5 kapsle
15 – 16 let5,0 – 5,5 ml+0,5 – 1 kapsle
17 – 18 let6,0 – 7,0 ml+ 1 kapsle
dospělí7,5 – 15 ml+ 1 kapsle

Elixír Phoenix se užívá před snídaní vnitřně, půl hodiny před prvním jídlem

Kapsle Linchzhi, hodinu před obědem

V období závodů je možné zvýšit dávku dospělým sportovcům až dvakrát

HISTORIE JEDNÉ SENZACE, ANEB JAK SE TO PROZRADILO NA ČÍŇANKY

PEKING, 8. září (AP) 1995

“Záznam  průběhu závodu na 10.000 metrů”

Jedno z nejpozoruhodnějších představení v historii trati: Wang Junxia z Číny překonala v běhu žen na 10.000 metrů světový rekord o 42 sekund.
Více než o minutu lepší, než její předchozí nejlepší čas zaznamenaný v posledním měsíci při jejím vítězství na mistrovství světa ve Stuttgartu v Německu, a je ještě lepší, než její nejlepší čas v loňském roce. 20-letá Wang, která soutěžila na sedmých čínských národních hrách, podle záznamu v čase 30:13.74  tehdy překonala rekord ustanovený lngrid Kristiansen z Norska 5. července 1986. Wang běžela posledních 100 metrů závodu a žádný z jejich konkurentů nebyl v dohlednu. Diváci v Pekingu byli nadšení. Wang byla tak šťastná, že chtěla dát zlatou medaili svému trenérovi, Ma Jun Ren. 

Záznam podtrhuje náhlou dominanci čínských závodnic v ženských dlouhých tratích. Weng Oing Zhang, náměstek generálního tajemníka čínské asociace tělovýchovného lékařství řekl, že byl informován o podezření na užívání drog po čínském úspěchu ve Stuttgartu. Na mezinárodní anti-dopingové konferenci v Londýně prohlásil, že čínský úspěch je výsledkem tvrdého tréninku a není v žádném případě důsledkem užívání drog. Wang byla v roce 1992 juniorský mistr světa, do popředí se nedostala náhodou. Byla l-2 v přípravách na 10.000 metrů na mistrovství světa. Byl to světový juniorský rekord (30:49.30) a nejrychlejší čas ve světě v tomto roce. Wang řekla, že běhá 25 mil za den.

Všechny komise lehkoatletické federace lékařské a antidopingové začaly provádět důkladné analýzy. Začaly zkoumat a sledovat čínské sportovkyně a také nápoje, které používaly (v nápojích byl extrakt z kordycepsu a linchzhi). Výsledek: vše v pořádku a rekordy byly uznány.

Otázek na trenéra ze strany novinářů přibývalo. Ma Jun Ren se nakonec rozhovořil:

„Já vám tedy odpovím, i když vás moje odpověď překvapí a možná se vám bude zdát nepravděpodobná. Tajemství úspěchu je ve dvou rovinách: intenzivní trénink a vzácné čínské houby. Dlouholetá moudrost uchovaná v těchto houbách pomáhá vítězit.“

Ta houba byl kordyceps.

Příběh pokračoval tak, že mu mnozí neuvěřili a zkoušeli vysoké tréninkové dávky ve vysokých nadmořských výškách, což mělo bez kordycepsu na sportovce fatální dopady.

Nakonec i ti největší skeptici museli uznat na základě praktických výsledků čínských sportovců tuto metodu, která pak byla rozpracována čínskými fyzioterapeuty do dávkování, které je dnes oficiální součástí firmy Fohow corporation.